2022. június 3. péntek

16.00–18.00

Hungarikumok a népművészetben 

A Hungarikumok Gyűjteménye - Magyar Értéktár és a Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti jegyzékének elemeiből

Kalocsai, matyó, sárközi, népzenei és néptánc hagyományok,
a csárdás és verbunk hagyománya, pásztor hagyományok,
cimbalom, tárogató, hangszerbemutatók.

Élő kiállítás a színpadon, látványos elemek felvonultatása, bemutatása, életképek, élethelyzetek, pillanatok, hangulatok megelevenítése autentikus és hivatásos előadóművészek közreműködésével.

Duna Művészegyüttes, Göncöl Zenekar Dulai Zoltán vezetésével
Matyó Néptáncegyüttes, busó hagyományőrzők és mások
közreműködik: Berecz István

Táncház

18.30–19.30 

Divat egykor és ma…

Rendhagyó divatbemutató a Kárpát-medence legszebb hagyományos viseleteiből és azok 21. századi adaptációi az Aurora FolkGlamour közreműködésével 

20.00 – 21.00 

Világzenei Koncert - Ötödik Évszak Zenekar

2022. június 4. szombat

16.00 – 18.00 

Negyedik FolKid Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Fesztivál Gála

kiemelkedő magyarországi és határontúli gyermekcsoportok bemutatói

MaGok - Gyimesközéplok, Szilaj - Szabadka, Bem, Bokréta, Pannónia, Tököl
gyermektáncegyüttesek

Tértáncház 

gyermekeknek

18.00-19.00 

Magyar népmesék 

Csernik Szende székely mesemondó és lábbábos interaktív előadása

20.00–21.00

Népzenei koncert - Magos Zenekar

2022. június 5. vasárnap

15.00 - 16.00

Karneváli Felvonulás 

Budapest szívében több száz táncos és zenész teremt karneváli hangulatot. A résztvevők a
Szent István Bazilika elől a belvároson át a Vörösmarty térre vonulnak. Külföldi és hazai
népzenekarok, táncegyüttesek, gyermek és ifjúsági tánccsoportok, hagyományőrző tánc és
zenei csoportok köszöntik a fesztivált

16.00 – 18.00 

Karnevál Köszöntése – Táncgála

a felvonuló táncegyüttesek és zenekarok bemutatói

18.00 – 21.00

Egy Hazában Sokszínűen 

Hazánkban élő nemzetiségi táncegyüttesek és zenekarok bemutatói

Pravo Zenekar

Szilvási Gipsy Folk Band

Kolo Zenekar és a Tököli Délszláv Táncegyüttes

2022. június 6. hétfő

16.00 – 19.00 

Külföldi vendégegyüttesek fellépése

Bulgária – Severnyashki Népzenei és Néptánc Együttes "Ivan Valev", Pleven
Észak Macedónia – Albán Nemzeti Tánc-, és Énekegyüttes, Skopje
Görögország – EL.KE.LA.M Táncegyüttes, Athén
India – Utkarsh Táncakadémia, Surat
Mexikó – Hueye Ocotl Néptáncegyüttes, Veracruz
Olaszország – Akragas Táncegyüttes, Agrigento

19.00 – 21.00

Pünkösdi Tánckarnevál 

Kiemelkedő hazai táncegyüttesek produkciója

Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes, Budapest
Forrás Néptáncegyüttes Függetlenszínház, Százhalombatta
Kecskemét Táncegyüttes
Szeged Táncegyüttes
Szinvavölgyi Néptáncműhely, Miskolc